#1 23-03-2012 22:46:36

pawelburnicki

Użytkownik

odnowa wsi 2012

witam serdecznie tak jak mówiłem czekam na propozycje co mamy wykonać z tegorocznej odnowy wsi. Czy mamy zacząć budowę placu zabaw, czy miejsce wspólnych spotkań miejsce na ognisko itp ?? czekamy na państwa opinie lub nowe propozycje

Offline

 

#2 02-04-2012 00:17:46

Montelukast

Użytkownik

Re: odnowa wsi 2012

Proponuje wybudowanie placu zabaw dla dzieci, takiego z prawdziwego zdarzenia!!!
Myślę, że jak się dobrze poszuka to znajdzie się kilku sponsorów.
Poza tym jak już było dobrze napisane w Rokocinie brakuje tzw. centrum wsi.
Czy ta działka, która leży za parkiem w kierunku Hubertusa  należy do gminy?
Droga od Starogardu do Hubertusa, dokładnie kręty odcinek za parkiem nie posiada chodnika ani oświetlenia, niestety często można wieczorem spotkać tam pieszych, może dałoby się coś tam zrobić.
Mama jeszcze pytanie kto odpowiada za uporządkowanie przewróconych drzew po wichurach ?
Jakie są plany związane z kanalizacją? Czy wieś Rokocin będzie miała kanalizację czy będzie podłączona do małej oczyszczalni?
pozdarwiam

Offline

 

#3 03-04-2012 23:26:50

pawelburnicki

Użytkownik

Re: odnowa wsi 2012

Na początku witam bardzo serdecznie nowego użytkownika forum i dziękuje za wystawiona opinie. Co do sponsorów to faktycznie liczymy na ich wsparcie finansowe. Również liczymy na wsparcie finansowe wszystkich mieszkańców.  Na temat działki wolałbym się na dzień dzisiejszy nie wypowiadać, bo nie wiem na 100%, a wprowadzanie w błąd jest to bez celu ( w najbliższym wolnym czasie na pewno to sprawdzę) Problem bezpieczeństwa pieszych na drodze gminnej łączącej Rokocin z Koteżami nie jest obcy naszym radnym wiec liczę na ich wsparcie w tej sprawie, bo bez ich poparcia to nic nie wskóramy. Problem powalonych drzew dotyczy właścicieli posesji, jeśli jest to las państwowy to lasów państwowych jak gminny to gminy, wiec proszę o sprecyzowanie tego problemu, chodzi mi o miejsce, w którym jest powalone drzewo, a na pewno zostanie udzielona odpowiedz czyj jest to problem:) Inwestycja skanalizowania naszej wsi została szczegółowo przestawiona na zebrani, które odbyło się 22 marca.  W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę się skontaktować z pracownikiem UG w Starogardzie Gd., Który odpowiada za to inwestycje?  Ja ze swojej strony mogę tylko szczegółowo wyjaśnić ten problem. Kanalizacje jest na etapie projektowania to znaczy, są ostatnie uzgodnienia dotyczące przyłączeń.  Moim zdanie nie można nazwać tej sieci kanalizacji mała oczyszczalnią, ponieważ oczyszczalnia w Rokocinie będzie obsługiwać 3 wioski Rokocin, Sumin i Sucumin.  Na zakończenie polecam złożenie wniosku o przyłącze gazu ziemnego Z poszanowaniem: Paweł Burnicki

Ostatnio edytowany przez pawelburnicki (03-04-2012 23:27:36)

Offline

 

#4 05-04-2012 15:21:38

Montelukast

Użytkownik

Re: odnowa wsi 2012

Dziękuje bardzo za odpowiedzi.
Dzrzewo, które miałam na myśli leży od dłuższego czasuprzy drodze do Hubertusa (w pobliżu grobu).
Czy jest już sprecyzowane miejsce pod plaz zabaw? Czy jest projekt?Czy sa jakies daty?
Czy robi Pan rozeznanie jeżeli chodzi o dofinansowanie ? Czy nie możemy dostać jakieś kasy z unii dla wsi.
Ostatnia wiadomość na temat "duzej" oczyszczalni bardzo mnie zmartwiła. Osobiście jestem zdecysowanym przeciwnikiem oczyszczalni w Rokocinie, nie poto wybieramy miejsca do mnieszczani poza centrum, zeby teraz być narażonym na mniej przyjemne zapachy, które nie ukrywajmy mogą do nas docierać.
Dlatego jeżeli ktoś zapyta sie mnie o zdanie jestem za kanalizacją a nie oczyszczalnią!!!
pozdrawiam

Offline

 

#5 05-04-2012 21:51:18

pawelburnicki

Użytkownik

Re: odnowa wsi 2012

jeśli chodzi o kasę z unii to na chwile obecna nie zamierzamy z niej korzystać z jednego prostego powodu, po prostu ciężko jest zorganizować pomoc mieszkańców, a w projektach unijnych jest to podstawą. Na chwile obecna nie jesteśmy w stanie wziąć jeszcze sobie na głowę unijnych wymogów. Na chwile obecna bazujemy na gminnej odnowie jest to około 5 tys złotych wiec można zacząć coś działać. Co do drzewa to leży ono na terenie lasów państwowych a to już samo mówi za siebie. Tak jak mówiłem liczymy na pomoc mieszkańców w kwestii finansowej. Co do miejsca to mamy już miejsce gdzie będzie się znajdował plac zabaw,a co do dat to tez są już wiadome. Jeśli jest Pan zainteresowany pomocą w tej kwestii to proszę o kontakt telefoniczny 664258230 Z poszanowaniem Paweł

Ostatnio edytowany przez pawelburnicki (15-02-2013 01:19:00)

Offline

 

#6 05-04-2012 22:42:21

Montelukast

Użytkownik

Re: odnowa wsi 2012

Uważam, że nie korzystanie z pieniędzy unijnych to pójście na łatwiznę, nie trzeba mobilizować i prosić ludzi o nic a zarazem nie trzeba wokół tego biegać.
Mam nadzieję, że przemyśli to Pan jeszcze raz ten temat.
Wracając do tematu drzewa, to myślę, że Pan jako sołtys mógłby interweniować w uporządkowanie tego kawałku lasu, w końcu od czego mamy przedstawiciela naszej wsi.

pozdarwiam

Offline

 

#7 06-04-2012 19:39:06

pawelburnicki

Użytkownik

Re: odnowa wsi 2012

Witam. Całkowicie się nie zgadzam z Pana stwierdzeniem na temat projektów unijnych. Samo sporządzenie projektu pochłania dużo czasu, a niestety na pomoc mieszkańców nie mogę liczyć. Jeśli Pan uważa, ze nie potrzeba na to czasu czy nie trzeba się zbytnio starać, aby one zostały przyznane wiec zapraszam Pana do pomocy w przygotowywani projektu. Inwestycja z wykorzystaniem środków unijnych nie kończy się tylko na napisaniu wniosku. Do każdej kwoty przyznanej musimy mieć wkład własny w 30 %, a co najgorsze jest to projekt na refundacje, czyli pierwsze musimy zrobić za swoje pieniądze a potem dopiero dostaniemy zwrot. Na tej stronie znajdzie pan wszystkie informacje na ten temat  www.chatakociewia.pl. Chciałbym jeszcze dodać, ze to my zapoczątkowaliśmy odnowę wsi my ludzie młodzi bez żadnego doświadczenia. Liczyliśmy na pomoc mieszkańców, niestety rozczarowaliśmy się, ponieważ nikt nam nie pomógł, a wymagają wszyscy. Co do drzewa to proszę mi nie zarzucać bierności, bo tak wynika z Pana wypowiedzi? Proszę zagłębić się w dany temat, a potem wyrażać swoja opinie.  Z poszanowaniem Paweł

Offline

 

#8 12-04-2012 19:34:28

Montelukast

Użytkownik

Re: odnowa wsi 2012

Witam,

Kończąc temat drzewa, cieżko mówić o zaangażowaniu jeżeli najpierw nie wiedział Pan, o które drzewo chodzi a później info, kto jest odpowiedzialny.
Co do działalności młodych, bardzo się chwali!
Chodziaż nie wiem co zostałostało zrobione.
Powracając do tematu zaangażowania mieszkańców i narzekania, że nikt Panu nie pomaga, to myślę, że narzekaniem nie zjedna Pan sobie ludzi chętnych do pomocy i  do działania.

pozdrawiam

Offline

 

#9 07-05-2012 16:04:57

pawelburnicki

Użytkownik

Re: odnowa wsi 2012

Po wielu rozmowach oraz burzliwych debata została podjęta decyzja. W tym roku rozpocznie sie budowa placu zabaw, która zostanie podzielona na etapy.

Z poszanowaniem Rada Sołecka

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polishowners.pun.pl www.candydolls.pun.pl www.sp34rocznik2010.pun.pl www.graonaruto.pun.pl www.xlclub.pun.pl